4 prestižākie Šveices pulksteņi

November 9, 2018

by — Posted in Bizness, Ekskluzīvi pulksteņi, Pulksteņi, Pulksteņu meistars, Rokas pulksteņi

Šveice ir tradīcijām bagāta un skaista Eiropas valsts, kuras viens no lielākajiem lepnumiem ir ekskluzīvie rokas pulksteņu zīmoli. Tā ir tradīcijām bagāta nozare, kuras pirmsākumi meklējami jau 16.gs., kad daudzi pulksteņmeistari, būdami protestanti, pameta Franciju, atrodot patvērumu Ženēvā. Te, sākot jaunu dzīvi, prasmīgie meistari veidoja mazas darbnīcas, kas likušas pamatus mūsdienās pasaulslaveniem zīmoliem ar nevainojamu kvalitātes garantiju. Tādā veidā Šveice ir ieguvusi tiesības saukt sevi par pulksteņu meku un tās meistari – sevi par labākajiem pasaulē. Tradīcijas un pieredze, kas vijas cauri gadsimtiem, tehnoloģiju attīstība un nenogurstoša vēlme būt labākajiem ir tie faktori, kas nešaubīgi pierāda, cik īpaši Šveices pulksteņi patiesībā ir.

            Labākie no labākajiem

Katram laikrādim ir savs stāsts, savs raksturs un stils, tāpat kā mums katram. Tās ir lielas personības lieliem darbiem. Te būs četri prestiži Šveices pulksteņi, kas uzrunā mani.

  • Breguet

Inovatīvi un patiesi neatkārtojami pulksteņi. Šī zīmola pamatvērtība ir turēties soli priekšā citiem un arī laikam. Breguet apvieno inovāciju ar elegantu dizainu. Jau no pašiem pirmsākumiem Breguet ir bijis atklājējs, kas ietekmē arī citus pulksteņmeistarus un zīmolus.

  • Rolex

Rolex nenoliedzami ir slavenākais no daudzajiem Šveices pulksteņu zīmoliem. Tas ir domāts spilgtām personībām, izcilām savā nozarē, kas tiecas uz pilnību, kam svarīga ir uzvara un profesionālie sasniegumi. Tomēr tas ir arī stāsts par cīnītāja garu, par ceļu, nevis galamērķi, un par spēju savas neveiksmes pārvērst iespējās augt un attīstīties.

  • Tag Heuer

Šis ir stāsts par izcilāko materiālu kopumu, kas veido unikālo Tag Heuer tēlu un atpazīstamību. Āda, nerūsējošais tērauds, safīra kristāli un zelts – šie ir tikai daži no izejmateriāliem, kas kaldina šī pulksteņa panākumus un kvalitāti. Profesionālu meistaru rokās tie kļūst par kaut ko īpašu – par palīgu, sperot soli nākotnē.

  • Ulysse Nardin

Ulysse Nardin vīzija bija skaidra jau senatnē – mēģināt radīt kaut ko jaunu, ko varēs izmantot miljoni un kas mainīs viņu dzīvi uz labo pusi. Sākot ar hronometra radīšanu flotes vajadzībām, līdz mūsdienu pieprasījuma apmierināšanai, saglabājot spēju tehniskus sasniegumus ietērpt modernā dizainā.

Mans mīļākais – Breguet

Nebija viegli izcelt kaut vai šos 4 zīmolus, tomēr gribēju izcelt arī vienu, savu mīļāko, un tas ir Breguet. Mana izvēle ir gaužām subjektīva, jo šis zīmols man ir vismīļākais tieši 1 kolekcijas dēļ. Tā ir ”Queen of Naples”, kurā visīpašākie man šķiet 8918 numura pulksteņi.

”Queen of Naples” pulksteņa cipari izskatās tā it kā augšējie būtu palielināti ar palielināmo stiklu. Man pat radās asociācija ar Dalī gleznām, kurās pulksteņi izskatās kā šķidras vielas, kuras tūlīt notecēs uz zemes. Vienmēr esmu cienījusi drosmi uzdrīkstēties radīt kaut ko netradicionālu tieši visklasiskākajās lietās un priekšmetos. Breguet ”Queen of Naples” rokas pulksteņi ir tieši tādi.

Paskatoties uz šīs kolekcijas pulksteņiem gribas smaidīt, jo tajos ir kaut kas ačgārns un tai pašā laikā elegants un izsmalcināts. Manuprāt, tas ļoti labi varētu akcentēt kādas turīgas dāmas spēju vai īpašību būt radošai, drosmīgai un atvērtai jaunām idejām. Šo rokas pulksteni nevar nepamanīt, jo cilvēks no malas to ieraugot vienmēr gribēs pārliecināties, vai viņam ar acīm viss kārtībā vai pulksteņa augšējie cipari patiešām ir palielināti.

Pirmais rokaspulkstenis

Starp citu, man iepatikās šī kolekcija vēl nezinot, ka tieši tāds pats rokas pulkstenis ir bijis pirmais visā pasaulē. Tas notika tālajā 1810. gadā, kad šādu rokas pulksteni darināja Neapoles karalienei. Tas patiešām ir pasaulē pirmais rokas pulkstenis, kuram par savu izcelsmi ir lietiski pierādījumi. Tomēr ironiski ir tas, ka tajā laikā šādu rotas lietu neuzskatīja par neko īpašu un rokas pulksteņi kļuva pa īstam populāri tikai daudz vēlāk.

Breguet pulksteņi ne tikai izceļas ar savu izsmalcināto dizainu, bet šis brends ir veicis šādus tādus vēsturiskus soļus pasaulē. Tas, protams, ir fakts, ka tas bija pirmais rokas pulkstenis visā pasaulē, taču tas nav viss. Pārējo lasi kādā no maniem nākamajiem rakstiem.

Kāpēc iegādāties rokas pulksteni?

Kā ir šodien? Rokas pulksteņi no modes neiziet, lai kādu zīmolu vai izskata tie nebūtu. Manuprāt, rokas pulkstenis ir kaut kas ļoti īpašs, jo tas ir rets aksesuārs, kuru pārsvarā var pieskaņot jebkuram apģērbam. Galvenais ir Tava personība un tai attiecīgs rokas pulkstenis. Prestižie Šveices pulksteņi, protams, izcelsies visvairāk, taču nevajag nokārt degunu, ja kādu no tiem maciņš vēl neļauj iegādāties. Ja rokas pulkstenis ir kvalitatīvs un siksniņa nav noplīsusi jau pirmajā dienā, tad arī nepopulāru firmu rokas pulksteņi var eleganti papildināt Tavu tēlu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *