Breitling pulksteņi savu uzvaras gājienu uzsākuši, pateicoties aviācijas industrijas pārstāvjiem, kas devās misijās uz kosmosu. Tas apliecināja šo pulksteņu izturību un tehnoloģiskās novitātes. Viens no zināmākajiem astronautiem ir Scott carpenter, kas 1962. gadā devās misijā kosmosā un uz rokas bija uzlicis tieši šī zīmola rokaspulksteni.
Leģendāra precizitāte
Breitling pulksteņu kolekcijas kļuva slavenas 1952. gadā, kad tika radīts modelis „Navitimer”, kas bija iecienīts vairāku iemeslu dēļ:
- visprecīzākā laika mērīšanas kapacitāte;
- degvielas patēriņa aprēķina funkcija;
- attāluma vienību pārrēķina funkcija.
Tas ir viss, kas lieliski noderēja un atviegloja lidotāju dzīvi. Arī šobrīd zīmols tiek koncentrēts uz sarežģītāko un smagāko laika apstākļu, uz zemes un ūdenī, izturēšanu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc šie pulksteņi iekļuvuši vairākās svarīgās un leģendārās filmās, piemēram, vienā no Džeimsa Bonda filmu daļām pulkstenis „Breitling Top Time” palīdzēja slepenajam aģentam, ko spēlēja Šons Konerijs nozagt atombumbas. Izmantotais pulkstenis ražots 1962. gadā un tika pielāgots filmas vajadzībām. Pēc filmas pulksteņa vērtība sasniedza 70 000 eur!!!
Sertificēti pulksteņi, kas nekad nepievils
Visi ražotie pulksteņi atbilst starptautiskajiem standartiem un to apliecina sertifikāti. Pulksteņus parasti tirgo niršanai (SuperOcean) vai aviācijai (Navitimer). Breitling pulksteņu stilu raksturo augstvērtīgs un niansēts pulējums un liels izmērs, kas paredzēts, lai uzlabotu lasāmību. Daudziem modeļiem ir automātisks jeb mehānisks tinumu mehānisms, neizmantojot elektroniskus komponentus.
Ārkārtas raidītāji, kas glābj dzīvības
Reuters ziņoja, ka 2003. gada janvārī divi britu piloti un komandas līderis Stīvs Brooks un lidojuma leitnants Hugh Quentin-Smith, iekļuva helikoptera avārijā Antarktīdā un tika izglābti pēc Breitling avārijas raidītāja pulksteņu aktivizēšanas.
Breitling avārijas pulkstenim ir radio raidītājs civilās aviācijas izmantošanai, kas pārraida 121,5 MHz frekvenci un kalpo kā rezerves nelieliem gaismekļiem. Militārajiem lietotājiem ārkārtas situācijā ir miniatūrs raidītājs, kas darbojas 243,0 MHz militārās aviācijas avārijas frekvencē. Augsto līmeni un kvalitātes latiņu apstiprina sadarbība ar Bentley motors.
Detaļas un nianses
Vienā mehāniskajā pulkstenī var būt pat tūkstotis detaļu! Pasaulē sarežģītākais pulkstenis sastāv no 2800 detaļām un to izgatavoja trīs meistari astoņu gadu garumā. Par sekundēm atbild viens zobrats, par minūtēm otrs, par stundām trešais, par dienām ceturtais, par mēnešiem piektais, par gadiem sestais, par garajiem gadiem septītais. Visiem zobratiem kopā jādarbojas ar apbrīnojamu precizitāti, ko profesionālie pulksteņu meistari veic pat divus gadus – lūk, to nozīmē luksus klase!
Godīgi sakot, man to ir pat grūti aptvert… Rakstā par pulksteņu meistariem jau minēju, ka esmu slēpti lolojusi cerības pati reiz labot vai veidot rokas pulksteņus. Tomēr uzzinot par šo nozari arvien vairāk un vairāk – šķiet, ka tas nebūs iespējams. Uzzinot par šiem pulksteņiem, kurus veido vairāki meistari un pat vairākus gadus, šķiet, ka šis arods jāmācās jau no bērna kājas! Patiesību sakot, tas nedaudz skumdina. Cik gan daudz atklājumu pasaulē jau ir veikti! Vai vispār ir vēl kas, ko atklāt?
Visi jau saka, ka jādara tas, kas sagādā prieku, gandarījumu, bet es jūtu sevī to vajadzību kaut ko arī atklāt vai izgudrot. Tomēr paskatoties reāli – esmu absolvējusi filozofijas studijas, man ir 30, bet neko reālu atklājusi es tā arī neesmu. Man gan draugi bieži saka: ”Tev taisnība! Kā man pašam tas neienāca prātā?” vai ”paldies, ka ļāvi paskatīties uz situāciju no pavisam citas puses” un tādā garā.
Varbūt arī tas ir atklājums – spēja paskatīties uz situāciju no pilnīgi cita skatu punkta, kuru situācijas dalībnieks pats nemaz nav spējis saskatīt? Galu galā – ar domu sākas visas idejas un pēc tam arī atklājumi. Mierinu sevi, ka varbūt vismaz manas domas reiz kalpos kā mūza kādam pasaules mēroga izgudrojumam – un kāpēc gan ne kādam jaunam, nebijušam Breitling pulkstenim?