Rokas pulkstenis ap roku vienmēr ir atgādinājums par laika vērtību. Kā teicis svētais Augustīns, laiks esam mēs paši. Jo kādi esam mēs, tādi arī ir laiki, kuros dzīvojam. Rokas pulksteņiem laiku pa laikam ir vajadzīgs remonts, tomēr tāpat laiku pa laikam salabot nepieciešams arī mūsu izjukušo dzīvi. Pulksteņu remonts Rīgā parasti notiek pie speciālista, bet arī lai sakārtotu savu dzīvi, dažkārt ir jāsaņem palīdzība no malas.
Šajā reizē mūsu tematiskajā blogā par rokas pulksteņiem pēc zelta padomiem vērsīsimies pie pulksteņu remonta speciālistiem. Paskatīsimies, kā pulksteņu remonta procedūras varam pielāgot, lai salabotu arī savu dzīvi visdažādākajos tās aspektos.
Pulksteņu remonts: vispārēja diagnostika
Pulksteņu remonts sākas ar vienkāršu procedūru, kuras laikā speciālists veic vispārējo diagnostiku. Tieši tāpāt kā ar pulksteņu remontu, arī ķeroties pie mūsu dzīves sakārtošanas, sākotnēji jāveic vispārējs novērtējums. Tāpēc jāprot uzdot pareizie jautājumi. Psihologi parasti iezīmē diagrammu, kurā atveidotas galvenās dzīves sfēras: attiecības, darbs, brīvais laiks, draudzība, pašizaugsme utt. Ieteicams norādīt savu apmierinātības līmeni skalā no 1-10 katrā no tām. Tas jau būs vērtīgs atskaites punkts, lai saprastu, kuras ir tās dzīves daļas, kurās nepieciešams ieviest izmaiņas.
Tāpat var sākt ar 3 vienkāršiem jautājumiem: Kas visvairāk manā dzīvē man nepatīk? Kas visvairāk man sagādā neērtības vai sāpes? Kas manī rada šo nemieru vai neapmierinātību?
Pulksteņu remonts: barošanas elementu nomaiņa
Pulksteņu remonta laikā iespējams veikt barošanas elementu nomaiņu. Ja šo procedūru attiecinātu uz mūsu dzīvi, te varētu jautāt: kāds ir tavs ikdienas uzturs? Kādu mūziku tu klausies? Kādos cilvēkos tu ikdienā ieklausies? Mūsu miesu baro uzturs, ko ikdienā uzņemam, bet mūsu prātu – informācija, kuru iegūstam. Tā ir gan vizuāla, gan audiāla, gan kinestētiska. Tāpat tā iedarbojas uz mūsu garšas kārpiņām.
Barošanos varam uztvert gan tieši, gan pārnestā nozīmē. Tiešā veidā mēs barojamies no pārtikas produktiem un mūsu ādu baro dažādi krēmi. Pārtikai nenoliedzami ir liela ietekme uz mūsu veselību un pat garastāvokli. Tomēr ir pārtika, kura mums ne vien nesniedz nekādas vērtīgas barības vielas, bet pat mums kaitē. Tāpat ir ar domām. Kāpēc tā vietā neizvēlēties kvalitatīvus produktus un arī domas, kuras nāk mums par labu?
Tāpat ir vērts pievērst uzmanību mūzikai, kuru klausāmies. Ja tā ir pilna ar naidu, tēmām par nelaimīgu mīlestību, nav brīnums, ja arī noskaņojums drīz kļūst agresīvs un sēru pilns. Tāpat arī ir vērts iegādāties grāmatas, tā vietā lai prātu barotu vien no Facebook laika joslā uznirstošajiem smieklīgo kaķu video.
Pulksteņu remonts: jauna stikliņa uzstādīšana
Dažkārt pulksteņu remonta laikā tiek veikta jauna stikliņa uzstādīšana. Arī dzīvi mēs katrs redzam caur savu stiklu. Kādam ir rozā brilles, kādam vairs briļļu nav. Dažkārt mēs vienkārši aizveram acis un izliekamies, ka neko neredzam. Dažkārt mēs redzam visu melnu, citkārt – visu baltu. Varbūt – nevis tā, kā ir, bet tā, kā mēs vēlētos, lai būtu. Mūsu dzīves stikls var būt apsūbējis – varbūt esam pārāk vecmodīgi. Bet dažkārt – jaunās 3D brilles mūs ir aizvedušas pārāk tālu fantāzijās.
Saka, ka paradīze tieši tāpēc ir paradīze, ka visi tajā saka patiesību. Ir vērts uz realitāti paraudzīties caur šo patiesības prizmu. Un ja dažkārt mēs jūtamies skumji, nomākti vai vīlušies, kāpēc vienkārši neatzīties?
Tāpat mūsu uztvere mainās, kad uzzinām patiesību. Dienā, kad atklājam, ka otrai pusei ir slepens mīļākais, vakarā savu mīļoto jau sagaidām ar pavisam citu skatienu. Bet dažkārt mēs nezinām pat visvienkāršāko patiesību – kā ražotas drēbes, kuras mēs velkam mugurā? Kur iegūti mūsu skaistumkopšanas produkti? Kādos apstākļos iegūts ēdiens, kas atrodas mums uz šķīvja?
Kad uzzinām, ka aiz mūsu mīļākajiem brendiem slēpjas nežēlīga bērnu izmantošana un nepienācīgs atalgojums fabriku strādniekiem, visticamāk, mēs padomāsim divreiz pirms vēlreiz atbalstīt šo zīmolu ar savu pirkumu.
Lai iegūtu iespēju raudzīties uz dzīvi citādāk un nomainītu to stikliņu, caur kuru redzam pasauli, mums jābūt zinātkāriem un jāuzdod jautājumi. Ērtāk ir jautājumus neuzdot, tomēr tikai tādā veidā varam nonākt pie patiesības.
Pulksteņu remonts: korpusa restaurācija
Dažkārt viss, kas ir vajadzīgs, ir ārēji uzlabojumi. Tas attiecas ne tikai uz pulksteņu remontu, bet arī mūsu dzīvi. Ne velti radies teiciens, ka sieviete īstajā kleitā var iekarot visu pasauli. Varbūt ir laiks iegādāties jaunu kleitu?
Skaistumkopšana mūsdienās piedāvā simtiem procedūru, kā uzlabot ārējo izskatu, piemēram, figūras korekcija, lūpu palielināšana, botulīna injekcijas, filleri, biorevitalizācija, permanentais grims, skropstu pieaudzēšana, uzacu korekcija, manikīrs, pedikīrs, fotoatjaunošana, vaksācija, ietīšana, mezodiegi, intīmā atjaunošana, pressoterapija, pretcelulīta masāža, vakuuma terapija un citas.
Tomēr sava ķermeņa atjaunošanai ne vienmēr pietiek ar laisku salona apmeklēšanu. Nevar aizmirst par fizisko aktivitāšu nozīmi, kas ne vien ir veselības pamatā, bet arī palīdz iegūt skaistu un tvirtu augumu.
Pulksteņu remonts: hermētiskuma pārbaude
Pulksteņu remonta laikā tiek veikta hermētiskuma pārbaude. Hermētiskums nozīmē noslēgts, t.i. – cauri netiek laista gāze vai šķidrums. Tas visnotaļ ir stāsts par robežām. Un neatņemams dzīves kvalitātes mērs ir veselīgu robežu nospraušana. Līdz ar to arī šo aspektu nevaram atstāt bez ievērības, kad vēlamies savest kārtībā savu dzīvi.
Dažkārt visu atbildību vēlamies novelt uz citiem. Esam nelaimīgi, jo mums dara pāri. Tomēr, lai atbrīvotos no upura lomas, varam iemācīties uzdot citu jautājumu: ”Kāpēc mēs samierināmies, ka mums dara pāri?” Te nu ir laiks atjaunot veselīgu hermētiskumu – ir lietas, kuras savā dzīvē ielaist nedrīkst. Tie ir cilvēki, kas pazemo, aprunā aiz muguras, noniecina, melo, liek atkārtoti vilties, nepilda solījumus un savā sabiedrībā liek justies mazvērtīgiem. Tāpat jāspēj novilkt veselīgas robežas arī pašiem priekš sevis: nekāpt citiem uz galvas, savaldīt savas dusmas, nepārstrādāties, pārlieku nelaiskoties un nepārēsties.
Pulksteņu remonts: tīrīšana
Pulksteņu remonta laikā tiek veikta tīrīšana ar ultraskaņas iekārtu. Arī brīdī, kad atbrīvojamies no dažādiem kaitīgiem paradumiem savā dzīvē, tas šķietami notiek bez skaņas. Tomēr nekas nerunā tik skaļi kā mūsu darbi. Arī apkārtējie pamanīs, ja pīppauzes vietā izvēlēsimies klusākā stūrītī nolīst, lai palasītu kādu grāmatu.
Lai dzīvē ienāktu kaut kas jauns, dažkārt tik vien kā jāatbrīvojas no vecā. Varam veikt tīrīšanu savā skapī, lai atrastu vietu jauniem apģērbu gabaliem, varam veikt tīrīšanu savā grāmatu plauktā, lai to atbrīvotu no datorspēlēm un to vietā iegādātos grāmatas, varam veikt tīrīšanu mūsu prātā un drūmo domu vietā ielaist gaišu cerību.
Bet dažkārt, ja nezinām, ar ko īsti sākt, varam sākt vienkārši ar savas istabas satīrīšanu. Jo kā teicis pasaulslavenais klīniskais psihologs Džordans Pītersons: “Kas gan tu esi, lai sniegtu padomus, ja tu nespēj sakārtot pat savu istabu?”