Omega rokaspulksteņi – kas tie ir un ko tev par tiem vajadzētu zināt

February 20, 2018

by — Posted in Laiks, Pulksteņi, Rokas pulksteņi

omega-rokaspulksteni

Šie ir vieni no pasaulē pazīstamākajiem luksus rokas pulksteņiem visā pasaulē. Sākot no NASA, līdz pat Olimpiskajām spēlēm un Džeimsam Bondam – viņus ir sasniedzis šis pulksteņu zīmols, nekavējoties liekot tajos iemīlēties no pirmā acu skatiena. Taču, kā tie īsti ir radušies un kur meklējami šī zīmola pirmsākumi, lasiet raksta turpinājumā.

Kas slēpjas zem nosaukuma – Omega?

1848. gadā Luiss Brandts radīja uzņēmumu Šveicē. 1877. gadā viņam pievienojās divi dēli, kā rezultātā kompānijas nosaukums no Omega in La Chaux-de-Fonds, kļuva par Lois Brandt & Fils. 1894. gadā uzņēmums radīja jaunus pulksteņus – Omega, kuri ieguva pasaules slavu, pateicoties to precizitātei un vienkāršajam remontam. Pateicoties šādai popularitātei, 1903. gada kompānijas nosaukums atkal tika nomainīts, šoreiz jau uz Luis Brandt & Frere – Omega Watch Co., un tā radās arī šis slavenais zīmols.

Precīzais laikrādis

19. un 20. gadsimtā cilvēki paļāvās uz tehnisko ierīču precizitāti. Lai veicinātu uzlabojumus šajā jomā, tika organizētas sacensības par to, kuram ražotājam ir precīzākais pulkstenis. 1931. gadā notikušajās sacensībās šis zīmols ieguva pirmo vietu visās sešās kategorijās. Tajā pašā gadā ražotāji izdomāja saukli – “Omega – īstais laiks dzīvei”.

Kur tos iegādāties?

Šie Šveices Omega rokaspulksteņi ir populāri joprojām, un tiem, kuri vēlas tādu iegūt savā īpašumā, iesaku ielūkoties veikala Chrono piedāvājumā, kur pieejami dažādi šī zīmola modeļi gan sievietēm gan vīriešiem, turklāt par visai pievilcīgām cenām.

Mans favorīts

Kā jau allaž, arī man ir savs favorīts no šoreiz izvēlētā zīmola “Omega”. Jau no bērnības visi ir dzirdējuši leģendāro frāzi “Rolex pulkstenis no zelta”. Taču pētot “Omega” kolekcijas, atskārtu, ka arī šim zīmolam zelta pulksteņu netrūkst. Taču uzskatu, ka sievietēm šajā ziņā nav paveicies. Manuprāt, Omegas sieviešu zelta pulksteņi nav izdevušies tie labākie, gaumīgākie. Varbūt tikai man nepatīk. Uzraksti, ja domā citādāk! Varbūt varēsim par to padiskutēt.

No visiem Chrono.lv pieejamajiem Omegas sieviešu rokas pulksteņu modeļiem man īpaši iepatikās tikai viens – OMEGA AQUA TERRA 150M CO-AXIAL MASTER CHRONO.

Bet iepatikās ļoti.

Šis modelis ir viens no tiem retajiem, kas izteikti atšķiras no pārējiem. Rozā zelts, rozīgi sarkanā krokodilāda, 12 rubīni un 191 briljants!(!!!) Lai arī šis ir mans favorīts, man būtu jāstrādā labāk atalgotā darbā, lai es varētu to iegādāties.

Paskatoties katalogā vēlreiz, tā teikt ar reālistisku aci, atradu vēl vienu modeli, kas man patiesi iepatikās. Turklāt šo es pat varētu atļauties, ja ik mēnesi tam atlicinātu daļu algas. Tas ir Omega Prestige 32.7 mm. Arī šis ir viens no retajiem Omega modeļiem, kuru varētu nosaukt par patiesi sievišķīgu. Balts, salīdzinoši neliels un glauns sudraba, rozā zelta un tērauda apvienojums pulksteņa ietvarā, kur paslēpti arī briljanti. Pulkstenis pie rokas piegulēs perfekti, pateicoties maigajai, bet izturīgajai satīna aproces. Pulksteņa cena chrono.lv veikalā – 3200 eiro.

            Ko tu nezināji par Omega pulksteņiem?

Šī ražotāja hronogrāfs, kurš nosaka laiku ar precizitāti līdz pat sekundes desmitajai daļai, tika izmantots Olimpiskajās spēlēs, kas 1932. gadā norisinājās Los Andželosā. Pirmo uzņēmuma ražoto hronogrāfu pasaule ieraudzīja 1898. gadā, un 10 gadu laikā pēc tam, šīs iekārtas tika izmantotas, lai mērītu laiku 16 sporta sacensībās.

Vairāku gadu laikā, Džeimss Bonds ir nēsājis dažādu zīmolu rokas pulksteņus, taču mūsdienās grūti iedomāties kādu citu brendu, kurš būtu tik ļoti savijies ar franšīzes stāstu kā šis.

Arī vairāki pasaules līderi ir izvēlējušies tieši šī zīmola pulksteņus. Gan Mihails Gorbačovs, gan pārvests Jānis Pāvils II, Elviss Preslijs, Ringo Stārs, un pat Džordžs Kenedijs.

 Šīs autoritātes veido brīnišķīgus stāstus par to, kā viņi ieguvuši katrs savu Omega pulksteni. Tā jau arī ir – tie īstie un piedzīvojumu pilnie stāsti ir tie, kas cilvēkus spēj uzrunāt visvairāk.

Šie ir ļoti īpaši rokas pulksteņi, kas tikpat īpašu padara arī tā nēsātāju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *