BREITLING pulksteņi

Slavenie BREITLING pulksteņi

November 13, 2014

by — Posted in Laiks, Pulksteņi

BREITLING pulksteņus izsenis iecienījuši aviācijas industrijas pārstāvji, piemēram, 1962. gadā kosmonauts Scott Carpenter valkāja šī zīmola pulksteni dodoties misijā ar kosmosa kuģi „Aurora 7”. Slavens BREITLING kļuva 10 gadus iepriekš – 1952. gadā, kad tika radīts BREITLING „Navitimer” – to iecienīja dēļ tā laika mērīšanas kapacitātes, degvielas patēriņa aprēķina, attāluma vienību pārrēķina sīkākās un lielākās mērvienībās, kā arī citas funkcijas, kuras lieliski noderēja un atviegloja lidotāju dzīvi. Arī šobrīd BREITLING zīmols koncentrējas uz to, lai būtu spējīgs paciest visgrūtākos laika apstākļus – gan gaisā, gan uz zemes un ūdenī.

BREITLING pulksteņi ir pamanījušies iekļūt ne tikai ekskluzīvo pulksteņu sarakstā, bet tikuši izmantoti arī leģendārās filmās. Piemēram vienā no Džeimsa Bonda filmu daļām BREITLING pulkstenis  „Breitling Top Time” palīdzēja slepenajam aģentam (toreiz to atveidoja Šons Konerijs) nozagt 2 NATO atombumbas. Izmantotais pulkstenis ražots 1962. gadā un tika pielāgots filmas vajadzībām. Tomēr pēc filmēšanas beigām slavenais pulkstenis pazuda bez pēdām, līdz kāds pircējs to atrada krāmu tirgū. Visticamāk tas agrāk piederējis kādam no filmu studijas darbiniekiem. Pēc pulksteņa atgūšanas, tas tika piedāvāts izsolē (tā vērtība sasniedz pat aptuveni 70 000 eur).

Ir vairākas slavenas BREITLING sērijas. Sērijā „Windrider” ietilpst šāda nosaukuma pulksteņi: Chronomat Evolution, Cockpit, Chrono Cockpit, Cockpit Lady, Starliner, Blackbird.  Sērija „Navitamer” lepojas ar šādiem pulksteņiem: Navitimer, Navitimer Heritage, Navitimer World, Cosmonaute, Montbrilliant, Montbrilliant Olympus, Montbrilliant Datora, Chrono-Mati, Montbrilliant Legend.

BREITLING profesionālajā sērijā ietilpst šādi pulksteņi: Emergency, Emergency Mission, Aerospace, Airwolf, Skyracer, Co-Pilot. Aeoromarine sērija aptver Super Avenger, Chrono Avenger, Chrono Avenger M1, Avenger Seawolf, Avenger Skyland,Chrono Superocean, Superocean, Superocean Steelfish, Superocean Heritage, Chrono Colt, Colt GMT, Colt Automatic, Colt Quartz, Colt Oceane.

Breitling zīmols izdevis arī speciālu automašīnas Bentley pulksteņu sēriju: Bentley Flying B, Bentley Flying B Chronograph, Bentley Flying B N 3, Bentley Mulliner Tourbillon, Bentley Perpetual, Bentley 6.75, Bentley Motors, Bentley Motors T, Bentley GT, Bentley GT Racing, Bentley Mark VI.

Tieši šajā sērijā es atradu savu mīļāko, tiesa gan, vīriešu pulksteni, kuru var nopirkt arī Latvijā – tas ir Breitling Flying Bentley No3. No Latvijā nopērkamajiem Breitling rokas pulksteņiem, šķiet, šis izceļās visvairāk. To nešaubīgi var raksturot kā elegantu un tai pašā laikā vienkāršu. Ja tā padomā, tad viselegantākās lietas taču arī ir vienkāršas. Tikai tām noteikti jābūt veidotām no kvalitatīviem, pat ekskluzīviem materiāliem. Tikai tad šī vienkāršība izskatīsies patiešām eleganta.

Breitling Flying Bentley No3 ir veidots no tērauda un sudraba. Šie materiāli lieliski papildina viens otru – viens ir ārkārtīgi izturīgs, savukārt otrs ārēji pievilcīgāks.

Man no visiem pieejamajiem visvairāk iepatikās tieši šis vīriešu pulkstenis, jo, jāsaka, ka Breitling zīmolam pat sieviešu modeļi nav diži atšķirīgi no vīriešu. Tie nav izcakināti, brilijantiem izkaisīti laikrāži. Breitling pulksteņi sievietēm tāpat ir veidoti no sudraba un tērauda – gan korpuss, gan aproce. Tiem nav smalkas, izsmalcinātas ķēdītes aproces vietā. Tie galvenokārt ir sportiski un vairāk brutāli, nekā maigi un izskaistināti. Tādi ir Breitling rokas pulksteņi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *